Fotowoltaika - dlaczego to się opłaca?
Mniejsze wydatki
Ceny prądu stale rosną i jest to trend, który utrzyma się jeszcze przez wiele lat, a rosnące jednocześnie zapotrzebowanie gospodarstw domowych na energię elektryczną powoduje, że szukanie oszczędności w ograniczeniu zużycia prądu staje się mało opłacalne. Obecnie to właśnie fotowoltaika oferuje szansę na skuteczne obniżenie rachunków za prąd - cieszysz się darmową energią pochodzącą prosto ze słońca!
Stabilność finansowa i energetyczna
Dzięki możliwości produkowania energii elektrycznej na własne potrzeby możliwe jest pokrycie zapotrzebowania domu i uniezależnienie się od prądu pobieranego z zewnętrznej sieci elektroenergetycznej. W ten sposób zyskujesz pewność, że Twój domowy budżet nie ucierpi w wyniku nagłych podwyżek cen prądu.
Optymalne rozwiązania
Rzeczywiste możliwości produkcyjne zamontowanego systemu fotowoltaicznego zależą w dużym stopniu od ilości promieni słonecznych padających na powierzchnię modułów. Właśnie dlatego w trakcie prac projektowych dużą wagę przykłada się do poziomu zacienienia poszczególnych części powierzchni dachu - pozwala to na stworzenie planu rozmieszczenia paneli i optymalizację produkcji prądu.
Stajesz się prosumentem energii elektrycznej
Inwestując w mikroinstalację fotowoltaiczną możesz zostać prosumentem energii elektrycznej, czyli jednocześnie jej producentem i konsumentem. Daje to możliwość odprowadzania nadwyżek produkcyjnych do sieci elektroenergetycznej z opcją ich późniejszego pobrania w chwili zwiększonego zapotrzebowania. W ten sposób mimo zmieniającego się w zależności od pór roku poziomu nasłonecznienia, co ma wpływ na ilość wytwarzanego prądu, energia produkowana z promieni słonecznych przynosi korzyści każdego dnia, 365 dni w roku!
Korzyści dla środowiska
Produkcja energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii to krok bardzo korzystny nie tylko pod kątem finansowym, ale również ze względu na kondycję środowiska naturalnego. Rosnąca liczba paneli fotowoltaicznych montowanych na polskich domach pozwala na stopniowe zmniejszanie zależności krajowego rynku energetycznego od paliw kopalnych, a co za tym idzie, wpływa na zmniejszenie emisji CO2.